Najczęściej
zadawane pytania

Oferta

· „oferta” dostępna w serwisie oraz przedstawione warunki nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego,
· przesłanie przez Axpo projektu Umowy nie stanowi złożenia oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego,
· potwierdzenia otrzymania oferty (podpisanej przez Użytkownika projektu Umowy) nie stanowi jej przyjęcia;
· Umowa jest zawarta z chwilą otrzymania przez Użytkownika od Axpo potwierdzenia zawarcia Umowy wraz z linkiem do Umowy, przy czym Axpo może nie przyjąć oferty Klienta, tj.odmówić zawarcia Umowy na zasadach określonych w Regulaminie;

Oferujemy konkurencyjne ceny energii, ponieważ zakupujemy energię bezpośrednio na Towarowej Giełdzie Energii. Dodatkowo, w odróżnieniu do innych spółek energetycznych, nie nakładamy dodatkowych opłat, które powodują wzrost rachunków. Dodatkowo pokrywamy koszty certyfikatów, aby nasi klienci korzystali wyłącznie z zielonej energii!

Axpo Polska jest częścią Grupy Axpo z siedzibą główną w Szwajcarii, będącej wytwórcą, partnerem w obrocie oraz sprzedawcą energii dla 3 mln Klientów w przeszło 30 krajach. Ponad 100-letnia obecność na europejskim rynku oraz powyżej 20 lat działalności w Polsce są potwierdzeniem naszego doświadczenia. Połączenie tej ekspertyzy ze stabilnością finansową - kapitał zakładowy w Polsce to 241 250 000 złotych - daje pewność wywiązania się z oferowanych usług. Zachęcamy również do zapoznania się z raportem wyników finansowych na stronie www.axpo.com.

Twoja cena będzie zależała od cennika, który tworzony jest na podstawie aktualnych cen energii i gazu na Towarowej Giełdzie Energii.

Taryfa energetyczna to plan cenowy, na podstawie którego sprzedawcy energii elektrycznej proponują prąd swoim klientom. Jeśli chcesz dowiedzieć się jaką masz grupę taryfową spójrz na swój obecny rachunek za energię.

Skrót PPE oznacza „punkt poboru energii”, a PPG oznacza „punkt poboru gazu”. Oba oznaczają punkt (np. budynek biurowy/hala produkcyjna/dom), posiadający swój licznik, który umożliwia rejestrację danych pomiarowych. Jeśli pod jednym adresem znajduje się więcej niż jedno urządzenie pomiarowe (licznik) to każde z nich jest osobnym punktem poboru. Każdy PPE/PPG ma numer identyfikacyjny nadany przez OSD. Numer swojego PPE/PPG znajdziesz na obecnej fakturze.

Skrót OSD oznacza „operator systemu dystrybucyjnego”, nazywany potocznie „operatorem” lub „dystrybutorem”. Operatorzy systemu dystrybucyjnego mają infrastrukturę konieczną do przesyłania energii do Twojej firmy i są różni w zależności od regionu w jakim znajduje się Twoja firma. Nazwę swojego OSD znajdziesz na fakturze za usługi dystrybucji.

Umowę możesz zawrzeć na okres od 24 do 60 miesięcy. Przez cały czas obowiązywania umowy dajemy Ci zieloną energię bez dodatkowych opłat.

Twoja aktualna faktura (czyli nie starsza niż 6 miesięcy) zawiera szereg indywidualnych informacji (np. numer punktu poboru energii, aktualna stawka za kWh), które są niezbędne do przygotowania kalkulacji realnych oszczędności oraz umowy oraz pozwoli nam bezproblemowo przejść przez proces zmiany sprzedawcy.

Zaproponujemy dopasowaną do Twoich potrzeb ofertę zakupu energii, wystarczy, że skontaktujesz się z nami: Jeśli chcesz zamówić kontakt telefoniczny - kliknij w ikonę telefonu znajdującą się w prawym dolnym rogu ekranu lub zostaw nam kilka informacji o swojej firmie na stronie z formularzem kontaktowym: https://wybieram.axpo.com/oferta/energia/zostaw-kontakt.To co możesz zrobić od razu, to zmiana codziennych zachowań – dzięki temu oszczędności mogą sięgnąć nawet 20%! Służymy poradami dotyczącymi racjonalnego korzystania z energii.

Dobierzemy najlepszą ofertę cenową i pokażemy jakie oszczędności możesz uzyskać.

Zagwarantujemy, że Twoja energia w 100% będzie pochodzić z odnawialnych źródeł i swoim zużyciem nie przyczynisz się zanieczyszczeniom powietrza. Cały wykorzystany prąd w firmie będzie miał pokrycie w zielonej energii, która produkowana jest w sposób bez emisji CO2.

Stawiamy sobie za cel, aby nasza współpraca była jak najprostsza i wysokiej jakości, dlatego zaproponujemy transparentną umowę i łatwe rozliczenia z pomocą e-BOK Moje Axpo oraz e-faktury.

Umowa przez internet

Tak! Przy zawieraniu umowy przez internet wykorzystujemy podpis elektroniczny Autenti. To bezpieczna i wygodna metoda. Bezpieczna, bo masz gwarancje, że podpisujesz dokument, w którym nie można zmienić treści i nikt poza Tobą, nie ma do niego wglądu. Masz też pewność potwierdzenia tożsamości dzięki weryfikacji SMS. Dzięki technologii Autenti szyfrujemy dane 256-bitowym kluczem, wykorzystujemy certyfikat Premium EV SSL, używamy algorytmów kryptograficznych i w pełni bezpiecznie archiwizujemy Twoje dane. Wygodna, bo nieważne, gdzie jesteś - w pracy, w domu lub w podróży, wystarczy podłączenie do poczty e-mail i możesz podpisać umowę na smartfonie, tablecie lub laptopie.

Autenti to platforma do autoryzacji dokumentów i zawierania umów online. Połącznie innowacyjnej technologii oraz środowiska prawnego, umożliwia zawarcie podpisu elektronicznego. Dzięki innowacyjnej technologii Autenti Twoje dane szyfrowane są 256-bitowym kluczem, zabezpieczone certyfikatem Premium EV SSL oraz algorytmami kryptograficznymi. Masz pewność bezpiecznej archiwizacji danych i weryfikacji tożsamości za pomocą e-mail i SMS. Umowa i pełnomocnictwo do umowy podpisywane przez Autenti są prawnie wiążące na terenie całej Unii Europejskiej. Podpis elektroniczny Autenti spełnia wymogi określone w Kodeksie Cywilnym oraz w rozporządzeniu eIDAS.

Krok 1
– wybierasz ofertę i wypełniasz formularz. Po poprawnym wypełnieniu treści otrzymasz wygenerowany podgląd do Umowy i Pełnomocnictwa. Akceptujesz warunki i przechodzisz do podpisania dokumentów przez internet.

Krok 2
– na Twój adres e-mail wyślemy dwa dokumenty w odrębnych wiadomościach. Pierwsza zawierać będzie zaakceptowaną Umowę, druga dokument Pełnomocnictwa - jest ono nam potrzebne tylko po to, abyśmy mogli za Ciebie wykonać formalności związane z procesem zmiany sprzedawcy. Dokumenty do podpisu przyjdą z autoryzowanego systemu Autenti. Jest to zaufany sposób zawierania umów w sposób elektroniczny.

Krok 3
– masz 24 godziny, aby zaakceptować, tj. złożyć elektroniczny podpis na dwóch dokumentach, które przyszły do Ciebie w wiadomościach z systemu Autenti. Wchodzisz na każdą wiadomość i wykonujesz poniższe kroki:
1. odznaczasz pole "zapoznałem się z dokumentem i akceptuję jego treść" 
2. na Twój telefon przyjdzie SMS z kodem, przepisujesz go
3. potwierdzasz ponownie, że akceptujesz dokument.

To wszystko – właśnie złożyłeś elektroniczny podpis, a my zaczynamy zajmować się niezbędnymi formalnościami! Pamiętaj, podpisujesz z nami umowę bez zobowiązań - jeśli nie będziesz zadowolony z jakości naszych usług w każdym momencie trwania umowy możesz ją rozwiązać bez ponoszenia kosztów.

Zmiana sprzedawcy energia

Zmienić sprzedawcę może dowolny odbiorca, czyli każdy, kto otrzymuje lub pobiera energię elektryczną na podstawie umowy zawartej z przedsiębiorstwem energetycznym. 

Nie ma takiej możliwości. Spółki dystrybucyjne są naturalnym monopolistą na danym terenie, dlatego po zmianie sprzedawcy Klient pozostaje u tego samego dystrybutora.  Jedyne co się zmienia to sprzedawca energii elektrycznej. 

Oczywiście. Przejdź do zakładki oferta i przejdź do kalkulatora. Możesz również skontaktować się z nami:
• telefonicznie pod numerem

22 265 00 65
(od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00, koszt połączenia wg stawek operatora)
• mailowo na adres
oferta@axpo.pl

Jedyną niezbędną czynnością jest podpisanie z Axpo umowy sprzedaży wraz z pełnomocnictwem do przeprowadzenia procesu zmiany sprzedawcy. Pamiętaj, że możesz zrobić to za pośrednictwem internetu, wykorzystując do tego podpis elektroniczny! Resztę formalności dopełnią w Twoim imieniu nasi specjaliści, i to bezpłatnie!

Pełnomocnictwo jest potrzebne do przeprowadzenia procesu zmiany sprzedawcy energii w Twoim imieniu, a dokładnie zgłoszenia Twojej firmy u Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Dopełnimy u OSD formalności związanych ze zmianą sprzedawcy energii na Axpo. Pełnomocnictwo nie upoważnia nas do żadnych innych działań w Twoim imieniu. W skrócie - potrzebujemy go wyłącznie do tego, aby zaoszczędzić Twój czas i bezpłatnie przeprowadzić formalności za Ciebie. 

Nie, zmiana sprzedawcy na Axpo jest bezpłatna, a wszystkimi formalnościami zajmujemy się w Twoim imieniu. Warto pamiętać, że inni sprzedawcy niekiedy pobierają związane z tym procesem opłaty.

Zmiana sprzedawcy nie powinna trwać dłużej niż 30 dni od momentu podpisania umowy z Axpo. Na każdy etapie procesu zmiany sprzedawcy otrzymasz powiadomienie e-mail lub SMS. Może się zdarzyć, że Twój obecny sprzedawca wydłużył termin wypowiedzenia lub uniemożliwił wypowiedzenie podczas trwania umowy. W takich wyjątkowych przypadkach proces przejścia do Axpo może wydłużyć, o czym zostaniesz przez nas poinformowany.

W każdym momencie! Jeżeli posiadasz obecnie umowę na czas nieokreślony, zmianę sprzedawcy możemy przeprowadzić w 30 dni. W przypadku umowy na czas określony, nasi specjaliści sprawdzą, czy możemy zaproponować lepszą ofertę i wypowiedzieć Twoją obecną umowę wcześniej.

Nie, nie ma takiej potrzeby. Wszystkie czynności są po stronie Axpo, które rozwiązuje umowę w imieniu Klienta na podstawie udzielonego pełnomocnictwa.  

Nie. Zmiana sprzedawcy jest płynna. Dzięki czemu nie ma możliwości, żeby dostawa prądu została przerwana. Gwarantuje to zapis, zgodnie z którym umowa z nowym sprzedawcą nie wejdzie w życie do czasu rozwiązania umowy z poprzednim sprzedawcą.

Do zmiany sprzedawcy potrzebne będzie dostosowanie liczników. W taryfach G1x i Cxx odpowiada za to lokalny dystrybutor, który dokonuje zmiany we własnym zakresie oraz na własny koszt. W taryfach Bxx odpowiedzialność za dostosowanie układu ponosi właściciel, czyli Klient.

Lokalny dystrybutor (nie mylić ze sprzedawcą energii). W związku z tym wszelkie zgłoszenia związane z awariami lub problemami z dostawą energii należy kierować do dystrybutora.  

Dystrybutor nie ma możliwości stosowania praktyk dyskryminacyjnych. Podpisanie umowy dystrybucyjnej zobowiązuje go do usuwania usterek i świadczenia innych usług w określonym terminie. Przez cały czas nad bezpieczeństwem Klienta czuwają instytucje państwowe, w tym Urząd Regulacji Energetyki.  

W przypadku chęci wypowiedzenia umowy należy przesłać do nas oświadczenie o wypowiedzeniu umowy na bok@axpo.pl.

Jeżeli masz dodatkowe pytania w związku z wypowiedzeniem umowy, skontaktuj się z nami:
• telefonicznie pod numerem

22 452 53 00
(od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00, koszt połączenia wg stawek operatora)
• mailowo na adres
oferta@axpo.pl

Zmiana sprzedawcy gaz

Zmienić sprzedawcę może dowolny odbiorca, czyli każdy, kto otrzymuje lub wykorzystuje gaz ziemny na podstawie umowy zawartej z przedsiębiorstwem gazowym. 

Nie ma takiej możliwości. Spółki dystrybucyjne są naturalnym monopolistą na danym terenie, dlatego po zmianie sprzedawcy Klient pozostaje u tego samego dystrybutora.  Jedyne co się zmienia to sprzedawca gazu. 

Oczywiście. Przejdź do zakładki oferta i przejdź do kalkulatora. Możesz również skontaktować się z nami:
• telefonicznie pod numerem

22 265 00 65
(od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00, koszt połączenia wg stawek operatora)
• mailowo na adres
oferta@axpo.pl

Jedyną niezbędną czynnością jest podpisanie z Axpo umowy kompleksowej na dostawy gazu. Pamiętaj, że możesz zrobić to za pośrednictwem internetu, wykorzystując do tego podpis elektroniczny! Resztę formalności dopełnią w Twoim imieniu nasi specjaliści, i to bezpłatnie!

Pełnomocnictwo jest potrzebne do przeprowadzenia procesu zmiany sprzedawcy energii w Twoim imieniu, a dokładnie zgłoszenia Twojej firmy u Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Dopełnimy u OSD formalności związanych ze zmianą sprzedawcy energii na Axpo. Pełnomocnictwo nie upoważnia nas do żadnych innych działań w Twoim imieniu. W skrócie - potrzebujemy go wyłącznie do tego, aby zaoszczędzić Twój czas i bezpłatnie przeprowadzić formalności za Ciebie. 

Nie, zmiana sprzedawcy na Axpo jest bezpłatna, a wszystkimi formalnościami zajmujemy się w Twoim imieniu. Warto pamiętać, że inni sprzedawcy niekiedy pobierają związane z tym procesem opłaty.  

Zmiana sprzedawcy nie powinna trwać dłużej niż 30 dni od momentu podpisania umowy z Axpo. Na każdy etapie procesu zmiany sprzedawcy otrzymasz powiadomienie e-mail lub SMS. Może się zdarzyć, że Twój obecny sprzedawca wydłużył termin wypowiedzenia lub uniemożliwił wypowiedzenie podczas trwania umowy. W takich wyjątkowych przypadkach proces przejścia do Axpo może wydłużyć, o czym zostaniesz poinformowany.

W każdym momencie! Jeżeli posiadasz obecnie umowę na czas nieokreślony, zmianę sprzedawcy możemy przeprowadzić w 30 dni. W przypadku umowy na czas określony, nasi specjaliści sprawdzą, czy możemy zaproponować lepszą ofertę i wypowiedzieć Twoją obecną umowę wcześniej.

Nie, nie ma takiej potrzeby. Wszystkie czynności są po stronie Axpo, które rozwiązuje umowę w imieniu Klienta na podstawie udzielonego pełnomocnictwa.

Nie. Zmiana sprzedawcy jest płynna. Dzięki czemu nie ma możliwości, żeby dostawa gazu została przerwana. Gwarantuje to zapis, zgodnie z którym umowa z nowym sprzedawcą nie wejdzie w życie do czasu rozwiązania umowy z poprzednim sprzedawcą.

Lokalny dystrybutor (nie mylić ze sprzedawcą gazu). W związku z tym wszelkie zgłoszenia związane z awariami lub problemami z dostawą energii należy kierować do dystrybutora.

Dystrybutor nie ma możliwości stosowania praktyk dyskryminacyjnych. Podpisanie umowy dystrybucyjnej zobowiązuje go do usuwania usterek i świadczenia innych usług w określonym terminie.  Przez cały czas nad bezpieczeństwem Klienta czuwają instytucje państwowe, w tym Urząd Regulacji Energetyki.  

W przypadku chęci wypowiedzenia umowy należy przesłać do nas oświadczenie o wypowiedzeniu umowy na bok@axpo.pl.

Jeżeli masz dodatkowe pytania w związku z wypowiedzeniem umowy, skontaktuj się z nami:
• telefonicznie pod numerem

22 452 53 00
(od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00, koszt połączenia wg stawek operatora)
• mailowo na adres
oferta@axpo.pl

Faktury i rozliczenia

E-faktura to elektroniczny dokument pełniący funkcje tradycyjnej faktury. Za pomocą tego dokumentu możliwe jest rozliczanie płatności w taki sam sposób jak w przypadku faktury papierowej. Największą zaletą jest jej forma dostarczenia drogą elektroniczną przez e-BOK Moje Axpo i wskazany na umowie adres e-mail.

Razem z nami dbasz o środowisko naturalne redukując zużycie papieru.  W serwisie Moje Axpo masz nieograniczony dostęp 24/7 do wszystkich wystawionych faktur. Twoje dokumenty są bezpieczne i łatwe do odszukania.

W momencie kiedy e-faktura jest wysłana na Twój adres e-mail wskazany na umowie oraz jest dostępna na Twoim koncie na Moje Axpo.  

Mamy dla Ciebie dedykowany przewodnik po fakturach rozliczeniowych. 
Przewodnik po FV za energię do pobrania
Przewodnik po FV za gaz do pobrania

To rozliczenia na podstawie rzeczywistego zużycia energii na podstawie odczytów od lokalnych dystrybutorów. Nasi Klienci z segmentu mikro, małych i średnich przedsiębiorstw są rozliczani na podstawie rzeczywistego zużycia w cyklu 1, 2 lub 6-cio miesięcznym. Zmiany w sposobie rozliczeń możesz ustalić z nami indywidualnie.

Axpo otrzymuje od lokalnych dystrybutorów okresowe wskazania liczników (odczyty) Klientów. 

Jest to opłata, która pokrywa koszty związane z obsługą Klienta.

Jeżeli nie zgłosisz wypowiedzenia umowy, automatycznie ulega ona przedłużeniu na czas nieokreślony, na warunkach cennika standardowego.Jeżeli nie zgłosisz wypowiedzenia umowy, automatycznie ulega ona przedłużeniu na czas nieokreślony, na warunkach cennika standardowego.

Cenniki standardowe dla gazu i energii znajdziesz tu: Do pobrania

Pamiętaj, że nie musisz pamiętać, kiedy kończy się umowa. Przed terminem wygaśnięcia umowy skontaktujemy się z Tobą, aby przedłużyć umowę na atrakcyjnych dla Ciebie warunkach.

Ustawy

Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania w związku z wejściem w życie ustaw prądowych znajdziesz na axpo.com

Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania w związku z wejściem w życie ustaw gazowych znajdziesz na axpo.com

Axpo Polska jest częścią Grupy Axpo z siedzibą główną w Szwajcarii będącej wytwórcą, partnerem w obrocie oraz sprzedawcą energii dla 3 milionów Klientów w 29 krajach europejskich oraz USA. 5 000 pracowników łączy w sobie ponad 100 lat doświadczenia w produkcji energii przyjaznej dla środowiska i pasji do innowacyjnych rozwiązań w celu stworzenia zrównoważonej ekologicznie przyszłości.

Ta strona korzysta z plików cookies, korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich umieszczenie na Twoim urządzeniu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat wykorzystania plików cookies. W każdej chwili możesz zablokować pliki cookies przez zmianę ustawień w wyszukiwarce.