Axpo blog

Udostępnij

Ekologiczne rozwiązania w organizacji - dlaczego warto?

Biznes przestawia się na ekologiczne podejście

Jednym z bardzo wyraźnych kierunków, w którym podąża biznes, jest ekologia. Bezsprzecznie przedsiębiorstwa z każdej branży - nie tylko te produkcyjne - mają ogromny wpływ na środowisko. Według badania zrealizowanego przez DNB Bank Polska i PwC „Kierunki 2020. Zielona odpowiedzialność biznesu. Czy biznes przyjazny środowisku się opłaca?” prawie 25% badanych z największych firm w Polsce wskazuje, że zanieczyszczenie środowiska to obecnie największe wyzwanie ludzkości. Każda firma dokłada do tego swoją cegiełkę. Jednak gdybyśmy zdecydowali się korzystać lokalnie tylko z zielonej energii, moglibyśmy ograniczyć emisję CO2 o 57 milionów ton (to 17% rocznej emisji CO2 w Polsce). W imię troski o środowisko wiele firm wkracza na ścieżkę zrównoważonego rozwoju, decydując się na zmianę portfolio produktów na bardziej ekologiczne, współpracując z dostawcami zielonych rozwiązań czy też podejmując inicjatywy z zakresu ochrony środowiska, takie jak wykorzystywanie materiałów z recyklingu w procesie produkcji czy korzystanie z zielonej energii.

Bycie eko jest opłacalne

Poza oczywistymi zaletami wynikającymi ze stosowania zielonych rozwiązań, takich jak dbanie o przyszłość planety i wywieranie wpływu na rynek, jedną z najważniejszych z punktu widzenia przedsiębiorców korzyści jest oszczędność. Ekologiczne rozwiązania nie tylko zapobiegają dalszej degradacji środowiska, ale mogą też przynieść dodatkowy zysk. Jak wskazują autorzy raportu, w Polsce mamy duży obszar do zagospodarowania i rozwoju, jakim jest produktywność zasobów i energii. Prognozuje się, że dużym krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju i lepszego wykorzystania dostępnych zasobów będzie wdrożenie odpowiednich technologii i sposobów zarządzania. Wiele działań i inicjatyw, które przedsiębiorcy mogą podjąć w tym kierunku, jest dość łatwych i tanich we wdrożeniu. Jednak podkreśla się przy tym, że to dopiero początek - organizacje, które planują rzeczywiście zadbać o środowisko i zrównoważony rozwój, a przy tym skorzystać z dodatkowych zalet zielonych rozwiązań (takich jak oszczędność i budowanie przewagi konkurencyjnej), powinny na stałe włączyć do swojej strategii działania proekologiczne, a także budować na nich swoje wewnętrzne procesy, produkty i usługi. Ekologiczne podejście do biznesu może stać się silną podstawą marki!

Również Axpo prowadzi działania wspierające środowisko i zapewnia wszystkim swoim klientom końcowym w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw zieloną energię w ramach wszystkich kontraktów na sprzedaż energii.

Data Publikacji:

12.6.2024

Tagi:

Poradniki
Z rynku energii
Energia dla firm
Reklama 1

Chcesz poznać szczegóły oferty Axpo?

Wypełnij formularz, a my oddzwonimy z propozycją dla Twojej firmy.

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Axpo Polska sp. z o.o oraz Autoryzowanych Partnerów Axpo w celu odpowiedzi na Państwa zapytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo: dostępu do danych, sprostowania danych, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych oraz prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w naszej Polityce Prywatności dostępnej tutaj.

Wyrażam zgodę na przekazywanie przez Axpo Polska z siedzibą w Warszawie, Rondo Daszyńskiego 2B, 00-843 Warszawa oraz Autoryzowanych Partnerów Axpo informacji handlowych za pośrednictwem wskazanych poniżej kanałów komunikacji:

Ostanie wpisy z tej kategorii:

Współpraca ze sprzedawcą energii: jakie pytania zadać przed podpisaniem umowy?

Współpraca ze sprzedawcą prądu może nie tylko pomóc obniżyć koszty prądu w firmie, ale też zwiększyć przewidywalność wydatków oraz wzmocnić przewagę konkurencyjną. Dlatego przed podpisaniem umowy z nowym sprzedawcą energii warto sprawdzić kilka kwestii, które mogą wpłynąć na przyszłość przedsiębiorstwa i jakość współpracy. ⁠Stawka stała vs. zmienna. ⁠Jednym z najważniejszych czynników, na który zwracają uwagę klienci przy ⁠wyborze sprzedawcy prądu, jest cena energii. Warto jednak zwrócić uwagę także na ⁠sposób rozliczania, np. czy sprzedawca oferuje możliwość wyboru stałej ceny na ⁠cały okres trwania umowy oraz jak długo można z niej korzystać. Możliwość ⁠wyboru stałej stawki chroni przedsiębiorców przed podwyżkami cen energii, a w ⁠związku z tym umożliwia kontrolowanie wydatków i planowanie budżetu. Z kolei ⁠stawka zmienna opiera się na notowaniach giełdowych i zmienia się w zależności ⁠od sytuacji na rynku. W przypadku spadku cen na giełdzie – Twoja stawka ⁠również proporcjonalnie się obniży i możesz liczyć na oszczędności.

Energetyczne partnerstwo: sprzedawca prądu dla efektywnego biznesu

Aby firma działała efektywnie, potrzebuje sprawdzonych partnerów. Dotyczy to również sprzedawców energii – wbrew pozorom współpraca z odpowiednim sprzedawcą nie ogranicza się tylko do zakupu prądu. To przede wszystkim długoterminowe partnerstwo, które może korzystnie wpłynąć na wzrost Twojej firmy i zapewnić spokój o jej przyszłość. Jak zatem dokonać właściwego wyboru? Dlaczego wybór sprzedawcy prądu ma znaczenie?

Jak zarządzać energią w branży produkcyjnej?

Firmy produkcyjne mają ogromne zapotrzebowanie energetyczne, co przekłada się na wysokie opłaty za prąd. Przy tak dużej skali zużycia wszelkie podwyżki cen energii mogą sprawić, że rachunki wzrosną o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent, znacznie obciążając firmowy budżet. Jak ustrzec się przed wzrostem opłat za prąd i odpowiednio zarządzać energią? Odpowiedź znajdziesz w artykule.