Udostępnij
Ekologiczne rozwiązania w organizacji - dlaczego warto?
Biznes przestawia się na ekologiczne podejście
Jednym z bardzo wyraźnych kierunków, w którym podąża biznes, jest ekologia. Bezsprzecznie przedsiębiorstwa z każdej branży - nie tylko te produkcyjne - mają ogromny wpływ na środowisko. Według badania zrealizowanego przez DNB Bank Polska i PwC „Kierunki 2020. Zielona odpowiedzialność biznesu. Czy biznes przyjazny środowisku się opłaca?” prawie 25% badanych z największych firm w Polsce wskazuje, że zanieczyszczenie środowiska to obecnie największe wyzwanie ludzkości. Każda firma dokłada do tego swoją cegiełkę. Jednak gdybyśmy zdecydowali się korzystać lokalnie tylko z zielonej energii, moglibyśmy ograniczyć emisję CO2 o 57 milionów ton (to 17% rocznej emisji CO2 w Polsce). W imię troski o środowisko wiele firm wkracza na ścieżkę zrównoważonego rozwoju, decydując się na zmianę portfolio produktów na bardziej ekologiczne, współpracując z dostawcami zielonych rozwiązań czy też podejmując inicjatywy z zakresu ochrony środowiska, takie jak wykorzystywanie materiałów z recyklingu w procesie produkcji czy korzystanie z zielonej energii.
Bycie eko jest opłacalne
Poza oczywistymi zaletami wynikającymi ze stosowania zielonych rozwiązań, takich jak dbanie o przyszłość planety i wywieranie wpływu na rynek, jedną z najważniejszych z punktu widzenia przedsiębiorców korzyści jest oszczędność. Ekologiczne rozwiązania nie tylko zapobiegają dalszej degradacji środowiska, ale mogą też przynieść dodatkowy zysk. Jak wskazują autorzy raportu, w Polsce mamy duży obszar do zagospodarowania i rozwoju, jakim jest produktywność zasobów i energii. Prognozuje się, że dużym krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju i lepszego wykorzystania dostępnych zasobów będzie wdrożenie odpowiednich technologii i sposobów zarządzania. Wiele działań i inicjatyw, które przedsiębiorcy mogą podjąć w tym kierunku, jest dość łatwych i tanich we wdrożeniu. Jednak podkreśla się przy tym, że to dopiero początek - organizacje, które planują rzeczywiście zadbać o środowisko i zrównoważony rozwój, a przy tym skorzystać z dodatkowych zalet zielonych rozwiązań (takich jak oszczędność i budowanie przewagi konkurencyjnej), powinny na stałe włączyć do swojej strategii działania proekologiczne, a także budować na nich swoje wewnętrzne procesy, produkty i usługi. Ekologiczne podejście do biznesu może stać się silną podstawą marki!
Również Axpo prowadzi działania wspierające środowisko i zapewnia wszystkim swoim klientom końcowym w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw zieloną energię w ramach wszystkich kontraktów na sprzedaż energii.
Data Publikacji:
12.6.2024Tagi:

Chcesz poznać szczegóły oferty Axpo?
Wypełnij formularz, a my oddzwonimy z propozycją dla Twojej firmy.
Ostanie wpisy z tej kategorii:
Współpraca ze sprzedawcą energii: jakie pytania zadać przed podpisaniem umowy?
Współpraca ze sprzedawcą prądu może nie tylko pomóc obniżyć koszty prądu w firmie, ale też zwiększyć przewidywalność wydatków oraz wzmocnić przewagę konkurencyjną. Dlatego przed podpisaniem umowy z nowym sprzedawcą energii warto sprawdzić kilka kwestii, które mogą wpłynąć na przyszłość przedsiębiorstwa i jakość współpracy. Stawka stała vs. zmienna. Jednym z najważniejszych czynników, na który zwracają uwagę klienci przy wyborze sprzedawcy prądu, jest cena energii. Warto jednak zwrócić uwagę także na sposób rozliczania, np. czy sprzedawca oferuje możliwość wyboru stałej ceny na cały okres trwania umowy oraz jak długo można z niej korzystać. Możliwość wyboru stałej stawki chroni przedsiębiorców przed podwyżkami cen energii, a w związku z tym umożliwia kontrolowanie wydatków i planowanie budżetu. Z kolei stawka zmienna opiera się na notowaniach giełdowych i zmienia się w zależności od sytuacji na rynku. W przypadku spadku cen na giełdzie – Twoja stawka również proporcjonalnie się obniży i możesz liczyć na oszczędności.
Energetyczne partnerstwo: sprzedawca prądu dla efektywnego biznesu
Aby firma działała efektywnie, potrzebuje sprawdzonych partnerów. Dotyczy to również sprzedawców energii – wbrew pozorom współpraca z odpowiednim sprzedawcą nie ogranicza się tylko do zakupu prądu. To przede wszystkim długoterminowe partnerstwo, które może korzystnie wpłynąć na wzrost Twojej firmy i zapewnić spokój o jej przyszłość. Jak zatem dokonać właściwego wyboru? Dlaczego wybór sprzedawcy prądu ma znaczenie?
Jak zarządzać energią w branży produkcyjnej?
Firmy produkcyjne mają ogromne zapotrzebowanie energetyczne, co przekłada się na wysokie opłaty za prąd. Przy tak dużej skali zużycia wszelkie podwyżki cen energii mogą sprawić, że rachunki wzrosną o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent, znacznie obciążając firmowy budżet. Jak ustrzec się przed wzrostem opłat za prąd i odpowiednio zarządzać energią? Odpowiedź znajdziesz w artykule.