Axpo blog

Udostępnij

Fakty i mity na temat zielonej energii

Sprawdź co jest faktem a co mitem!

Konieczność inwestowania w drogie panele fotowoltaiczne czy turbiny wiatrowe 

MIT. Przedsiębiorca chcący korzystać z zielonej energii, nie musi decydować się na instalację paneli fotowoltaicznych lub turbin wiatrowych. Są to oczywiście najbardziej znane sposoby na pozyskiwanie prądu z odnawialnych źródeł, ale nie jedyne. Jeżeli firma nie dysponuje nasłonecznioną powierzchnią dachu czy gruntu lub nie ma funduszy na inwestycje, to może zdecydować się na zmianę sprzedawcy, który w swojej ofercie ma w 100% zieloną energię (np. Axpo Polska). Przedsiębiorca będzie kupował energię na tych samych zasadach, jak z poprzednim sprzedawcą, ale będzie ona w 100% odnawialna i to bez dodatkowych inwestycji. W ten sposób firma pośrednio wspiera rozwój OZE w Polsce. 


Zielona energia w firmie buduje jej przewagę konkurencyjną
 

FAKT. Z raportu IBRiS „Zielony potencjał społeczny. Polska i Europa Środkowo-Wschodnia” wynika, że Polacy entuzjastycznie podchodzą do zielonej energii. Aż 78% (największy odsetek spośród wszystkich badanych państw) uważa, że OZE w najbardziej pozytywny sposób wpływają na ochronę środowiska oraz klimatu. Konsumenci coraz częściej wymagają od firm odpowiedzialności społecznej i proekologicznej postawy. Korzystanie przez przedsiębiorstwo wyłącznie z zielonej energii, zostanie więc dostrzeżone i docenione przez obecnych oraz potencjalnych klientów. Wybierając ofertę w 100% odnawialnej energii dołącza się do programu „Firm z dobrą energią”, który zrzesza świadome biznesy.  
Dowiedz się więcej o benefitach uczestnictwa w programie „Firm z dobrą energią” 


Zmiana
sprzedawcy energii opłaca się jedynie dużym przedsiębiorstwom przemysłowym 

MIT. Kolejnym mitem panującym wśród małych i średnich przedsiębiorstw jest przekonanie o tym, że sprzedawcy zielonej energii swoją ofertę kierują jedynie do dużych firm. Tymczasem, dostrzegają oni również potencjał płynący ze współpracy z MŚP, dlatego nieustannie poszerzają swoje oferty, oferując im coraz atrakcyjniejsze warunki, jak np. możliwość wypowiedzenia umowy bez żadnych konsekwencji czy kar umownych. 


Kontrahenci coraz częściej wymagają przedstawienia dowodu wykorzystania zielonej energii   

FAKT. W obecnych czasach coraz więcej firm wpisuje w swoją strategie działania dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu, podkreślając swoją rolę w dbaniu o środowisko naturalne. Aby nawiązać nowe relacji biznesowe kluczowym aspektem może stać się udokumentowanie „dobrych praktyk”. Takim elementem może być certyfikat potwierdzający wykorzystanie przez przedsiębiorstwo prądu mającego całościowe pokrycie w energii wytworzonej ze źródeł odnawialnych. Włączenie zielonej energii otwiera drzwi do nawiązywania nowych współprac i wspomaga uzyskiwanie przewagi konkurencyjnej.  

Data Publikacji:

12.6.2024

Tagi:

Z rynku energii
Reklama 1
Reklama 2

Chcesz poznać szczegóły oferty Axpo?

Wypełnij formularz, a my oddzwonimy z propozycją dla Twojej firmy.

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Axpo Polska sp. z o.o oraz stosowanie umocowanych partnerów Axpo Polska sp. z o.o, w celu odpowiedzi na Państwa zapytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo: dostępu do danych, sprostowania danych, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych oraz prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajduje się w naszej Polityce Prywatności dostępnej tutaj.

Wyrażam zgodę na przekazywanie przez Axpo Polska z siedzibą w Warszawie, Rondo Daszyńskiego 2B, 00-843 Warszawa oraz stosowanie umocowanych partnerów Axpo Polska informacji handlowych za pośrednictwem wskazanych poniżej kanałów komunikacji:

Ostanie wpisy z tej kategorii:

Brak powiązanych postów