Faktury i rozliczenia Axpo
Najczęściej zadawane pytania
Czym jest e-faktura?
E-faktura to elektroniczny dokument pełniący funkcje tradycyjnej faktury. Za pomocą tego dokumentu możliwe jest rozliczanie płatności w taki sam sposób jak w przypadku faktury papierowej. Największą zaletą jest jej forma dostarczenia drogą elektroniczną przez e-BOK Moje Axpo i wskazany na umowie adres e-mail.Jakie są korzyści z e-faktury?
Razem z nami dbasz o środowisko naturalne redukując zużycie papieru. W serwisie Moje Axpo masz nieograniczony dostęp 24/7 do wszystkich wystawionych faktur. Twoje dokumenty są bezpieczne i łatwe do odszukania.Kiedy e-faktura jest uznawana za doręczoną?
W momencie kiedy e-faktura jest wysłana na Twój adres e-mail wskazany na umowie oraz jest dostępna na Twoim koncie na Moje Axpo.Jak czytać fakturę?
Mamy dla Ciebie dedykowany przewodnik po fakturach rozliczeniowych. Przewodnik po FV za energię do pobrania tutaj, i Przewodnik po FV za gaz do pobrania tutajCzym są rozliczenia rzeczywiste?
To rozliczenia na podstawie rzeczywistego zużycia energii na podstawie odczytów od lokalnych dystrybutorów. Nasi Klienci z segmentu mikro, małych i średnich przedsiębiorstw są rozliczani na podstawie rzeczywistego zużycia w cyklu 1, 2 lub 6-cio miesięcznym. Zmiany w sposobie rozliczeń możesz ustalić z nami indywidualnie.Skąd Axpo będzie miało dane o zużyciu?
Axpo otrzymuje od lokalnych dystrybutorów okresowe wskazania liczników (odczyty) Klientów.Czym jest opłata handlowa?
Jest to opłata, która pokrywa koszty związane z obsługą Klienta.Co dzieje się po przekroczeniu trwania terminu umowy?
Jeżeli nie zgłosisz wypowiedzenia umowy, automatycznie ulega ona przedłużeniu na czas nieokreślony, na warunkach cennika standardowego. Cenniki standardowe dla gazu i energii znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że nie musisz pamiętać, kiedy kończy się umowa. Przed terminem wygaśnięcia umowy skontaktujemy się z Tobą, aby przedłużyć umowę na atrakcyjnych dla Ciebie warunkach.Zobacz, co nowego na blogu
Koniec tarczy energetycznej dla firm – jak uchronić się przed gwałtownymi podwyżkami kosztów prądu?
Początek roku przyniósł firmom nowe wyzwania związane z gwałtownym wzrostem kosztów energii. Z końcem grudnia 2024 roku wygasła obowiązująca przez ostatnie dwa lata rządowa tarcza energetyczna dla przedsiębiorstw, co oznacza zniesienie ceny maksymalnej dla sektora MŚP. W związku z tym od stycznia tego roku niektóre firmy mierzą się ze wzrostem kosztów prądu. Tarcza została...